حجاب و عفاف ، ارزش والای زن ایرانی

ر

 

 

زنان مسلمان

توصیه‌هایی جالب برای بهداشت پوست

دكتر پرویز طوسی، متخصص پوست: شستشوی زیاد و تماس بیش از حد پوست با شامپو و صابون سبب خشكی پوست ‌شده و با توجه به این كه چربی قسمت سر، صورت و بالاتنه نسبت به قسمت ساعد و پاها بیشتر است در مدت شستشوی این قسمت‌ها دقت بیشتری باید در نظر گرفته شود.

 

وی با اشاره به این كه افراد برای جلوگیری از خشكی پوست بعد از هربار استحمام، باید از مرطوب كننده‌های پوست استفاده كنند تصریح كرد: مرطوب‌كننده‌ها، چربی طبیعی پوست را كه بر اثر استحمام از بین رفته است، جبران می‌كنند و از آن جایی كه چربی طبیعی پوست برای جلوگیری از تبخیر آب پوست ضروری است، بنابراین مرطوب كننده‌ها، سبب حفظ و رطوبت پوست و جلوگیری از خشكی آنها می‌شود زمان مصرف مرطوب‌كننده‌ها بلافاصله بعد از استحمام و خشك كردن بدن با حوله است.

این متخصص پوست خاطرنشان كرد: بهتر است برای شستشوی دست و صورت از آب ولرم استفاده شده و حتماً از كرم‌های مرطوب‌كننده مانند وازلین استفاده كنند همچنین جوانان و افرادی كه مستعد جوش هستند می‌توانند از كرم‌های مرطوب‌كننده فاقد چربی استفاده كنند.

وی در خاتمه گفت: در هوای سرد، لباس مناسب پوشیده شود و برای دست‌ها حتماً از دستكش استفاده كنند، چون سرما یكی از عوامل خشكی پوست دست به شمار می‌آید.Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %