حجاب و عفاف ، ارزش والای زن ایرانی

ر

 

 

زنان مسلمان

مادران

خانم خسته نباشی!

یادتان باشد برای کشف ساده‌ترین راه انجام یک کار مشخص، آن را به فردی تنبل بسپارید.

چرا که خوب می‌داند چگونه می‌شود آن را بدون کوچک‌ترین دردسر و در کوتاه‌ترین مدت به انجام رساند. شاید یکی از دلایلی که باعث می‌شود...

خانم‌ها از کارهای منزل خسته شوند این باشد که آن را به پیچیده‌ترین شکل ممکن انجام می‌دهند. بیشترین مسافت ممکن را طی می‌کنند و حساسیت زیادی به خرج می‌دهند. بهتر است زمانی که ما برای انجام یک کار صرف می‌کنیم تا حد امکان کوتاه باشد تا دچار خستگی ذهنی و خواب آلودگی نشویم. کارهای مشکل را در زمانی از روز انجام دهیم که انرژی بیشتری داریم یا میان کارهای سخت به یک موزیک مهیج و شاد پناه ببریم تا احساس کسالت و بی‌حوصلگی نکنیم. در کل یک سری دستورالعمل کوچک و هوشمندانه وجود دارد که به خانم‌ها کمک می‌کند تا از خستگی‌های ناشی از کارهای منزل فرار کنند. با هم این دستورالعمل‌ها را مرور می‌کنیم تا به رمز داشتن یک زندگی بدون خستگی پی ببریم.

 

دوباره کاری ممنوع

خانم‌های محترم خانه‌دار بهتر است در هنگام آشپزی همه وسایل مورد نیازتان را یکباره و قبل از شروع کنار هم بگذارید تا در هر مرحله از کارتان مجبور نباشید مسافتی را برای برداشتن مواد اولیه از یخچال و ظروف از داخل کابینت‌ها طی کنید. می‌شود همه مواد اولیه را یکجا برداشت و دیگر به سمت یخچال نرفت. سعی کنید همه چیز را قبل از شروع آشپزی آماده کنید. رفتن‌ها و آمدن‌های بی‌مورد و غیرضروری باعث می‌شود خستگی ناشی از انجام کار را دو چندان در خودتان احساس کنید و این امر باعث می‌شود از کارهای روزمره دلزده شده و آنها را با بی‌میلی انجام دهید. پس تا جای ممکن مسیر رفت و آمد‌های داخل آشپزخانه را کوتاه کنید و سعی کنید وسایلی که هر روز استفاده می‌کنید را جایی بگذارید که دم دستتان باشد. این بهترین راه برای فرار از دوباره کاری است.

 

فنگ شویی و جلوگیری از خستگی

خستگی ناشی از کار منزل همیشه جسمانی نیست بلکه اغلب اوقات می‌تواند ذهنی و روحی باشد. انرژی‌های منفی در یک محیط سبب می‌شوند که ما خستگی را دو چندان احساس کنیم. شما به عنوان یک خانم خانه‌دار بهتراست برای متعادل‌سازی انرژی‌های حاکم بر محیط زندگی‌تان تلاش کنید. اگر می‌خواهید از نظر ذهنی و جسمی سالم‌تر باشید باید خانه خود را به یک محیط گرم و بدون هیچ‌گونه انرژی منفی تبدیل کنید. آشپزخانه بخشی از خانه است که خانم‌ها بیشتر با آن سر و کار دارند. بنابراین برای فرار از هر گونه خستگی در هنگام آشپزی یا انجام کارهای مشابه بهتر است دکوراسیون آشپزخانه را جوری بچینید که سرشار از انرژی مثبت باشد. مثلا آتش جزو عناصری است که انرژی‌های منفی را دور می‌کند. می‌توانید اطراف خود شمع‌ها روشن پر کنید. زیرا هم به زیبایی محیط زندگی‌تان کمک می‌کند و هم انرژی منفی را از شما می‌گیرد.

 

زمان خودتان را تنظیم کنید

سعی نکنید همه کار‌های منزل را یک جا انجام ندهید. اگر امروز کمد لباس‌ها را مرتب می‌کنید جارو کردن خانه را به فردا موکول کنید. اگر هم مجبورید همین امروز خانه را برای میهانی آماده کنید سعی کنید با برنامه‌ریزی پیش بروید. یک سره کار کردن برای‌تان هیچ انرژی باقی نمی‌گذارد. بهتر است زمان خودتان را تنظیم کنید. میان هر کار سنگینی که انجام می‌دهید دقایقی استراحت کنید و ذهن خودتان را به آرامش برسانید. بدین ترتیب می‌توانید با حوصله بیشتر و با سلیقه‌ای زنانه از پس همه کارهای منزل بر بیایید. مدیریت زمان موثر‌ترین کاری است که می‌توانید برای داشتن یک زندگی بدون خستگی انجام دهید. با برنامه‌ریزی می‌شود به همه کار‌ها رسید و احساس کسالت نکرد.

 

خلاقیت داشته باشید

می‌شود هر روز کارهای تکراری را انجام داد اما آنها را تکراری انجام نداد. خلاقیت در انجام کارهای روز مره باعث می‌شود هرگز از انجامشان خسته نشوید. مثلا به جای پختن غذاهای تکراری به پختن غذاهای جدیدتری هم فکر کنید. اصلا می‌توانید غذاهای جدیدی از خود ابداع کنید. یا اگر تمایل دارید همان غذاهای همیشگی را تهیه کنید می‌توانید کمی خلاقیت را چاشنی آن کنید. می‌شود سیب‌زمینی را به شکل حروف الفبا درآورد و سرخ کرد. می‌شود کتلت‌های همیشگی را به گونه‌ای جدید پخت. با استفاده از شابلون‌های گوناگون به آن شکل‌های جالبی داد. می‌شود شیرینی‌های مختلفی پخت و آن‌ها را به طرح‌های متنوعی تزئین کرد. طبخ غذاهای بین‌المللی را هرگز فراموش نکنید. چرا که هم با فرهنگ ملت‌های دیگر آشنا خواهید شد و هم بی‌تردید تجربه‌های جدید برایتان جالب خواهد بود. خلاقیت شما را از خستگی می‌رهاند.

 

برای خودتان ارزش قائل شوید

کارهایی که به اصطلاح وظیفه شما تلقی می‌شود در واقع بخش زیادی از عمر شما را به خود اختصاص می‌دهد. پس بهتر است از انجام آن لذت ببرید یا حداقل به گونه‌ای به آن‌ها بپردازید به جسم و روحتان را دچار آسیب یا خستگی نکند. استفاده از مواد شوینده اگر در طول شبانه‌روز به طور مکرر صورت بگیرد آسیب‌های ریز و درشتی بر پوست شما وارد خواهد کرد. سعی کنید از تماس مستقیم مواد شوینده با پوست خود جلوگیری کنید. هرگز نگذارید انجام مسئولیت‌های روزانه به ظاهر شما آسیب برساند. این را همیشه به یاد داشته باشید که خانه‌دار بودن نباید مانع این بشود که به خود اهمیت بدهید. اگر همان اندازه که برای زیبایی و نظم خانه ارزش قائل می‌شوید برای خودتان هم ارزش قائل شوید احساس خستگی روحی نخواهید کرد و به جسم خود نیز آسیب نخواهید زد.

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %