حجاب و عفاف ، ارزش والای زن ایرانی

ر

 

 

زنان مسلمان

مادر

شیرمادر به تنهایی تا ۳/۱ انرژی و مواد مغذی مورد نیاز کودک در سال دوم زندگی را تامین می کند ، پس بهتر است تا ۲ سالگی از شیرمادر همراه با غذای خانواده استفاده شود.
میزان املاح و پروتیئن شیرمادر به حدی است که به کلیه های نوزاد که هنوز کالم نشده اند ، صدمه ای وارد نمی کند.
 شیرمادر پاکیزه ، دارای درجه حرارت مناسب و عاری از آلودگی میکروبی است.

مادران

خانم خسته نباشی!

یادتان باشد برای کشف ساده‌ترین راه انجام یک کار مشخص، آن را به فردی تنبل بسپارید.

چرا که خوب می‌داند چگونه می‌شود آن را بدون کوچک‌ترین دردسر و در کوتاه‌ترین مدت به انجام رساند. شاید یکی از دلایلی که باعث می‌شود...

ادامه مطلب...

اشتغال مادران

 خانواده اولين کانون تربيتي براي نسل بشر است و والدين نخستين مربيان و معلمان اين کانون محسوب مي شوند . البته در اين ميان ، نقش مادر از اهميت بيشتري برخوردار است . کودک از والدين خود ، خصوصيات اخلاقي ، شخصيتي و ساير گرايش ها و نگرش ها را مي آموزد و از آنان پيروي مي کند . توجه والدين به کودکان نيز موجب رشد ، شكوفايي و شادابي آنها مي شود . تحقيقات نشان مي دهد که کودکان با هوش تر ، معمولا" کساني هستند که در خانواده هاي صميمي رشد کرده و از امکانات تربيتي و فرهنگي بيشتري برخوردارند . مسلما" کودکان علاوه بر غذا ، پوشاک و آموزش ، ‌به آرامش ، مهرباني و محبت والدين نياز دارند .

ادامه مطلب...

مادر و کودک

.پژوهش ها نشان دادند که آمادگی تحصیلی در 6 سالگی پیش بینی کننده موفقیت تحصیلی کودک در سال های اول ابتدایی است و موفقیت در این سال ها پیش بینی کننده به پایان رساندن موفقیت آمیز دوره دبیرستان است.

جهت اطلاع والدین، آمادگی تحصیلی عموما شامل سلامت جسمی و رشد حرکتی مناسب، سلامت عاطفی، مهارت های زبانی و گفتاری، مهارت های شناختی متناسب رشد کودک است.سلامت عاطفی شامل:اضطراب جدایی، ترس ؛ در مورد ترس منظورمان این است که کودک آن قدر اعتماد به نفس داشته باشد تا مجبور نشود نیرو و شادابی خود را که می تواند صرف یادگیری کند برای حفاظت از خود در مقابل ترس از شکست یا بولی(زورگویی همسالان) هدر دهد و نیز نسبت به انجام تکالیف جدید تمایل نشان دهد.

 

ادامه مطلب...

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %