حجاب و عفاف ، ارزش والای زن ایرانی

ر

 

 

زنان مسلمان

گفت و گو با ثروتمندترین زن موفق ایرانی

 

 در سایت‌های خبری فهرستی از میلیاردرهای ایرانی منتشر شد؛ فهرستی که سی ثروتمند ایرانی را به همه معرفی می‌کرد. در این فهرست سی نفره تنها نام یک زن به چشم می‌خورد؛ سیده فاطمه مقیمی۵۲ ساله.

 

وی در این فهرست با یک رتبه پائین‌تر از اسدالله عسگر اولادی هشتمین میلیاردر ایرانی و ثروتمندترین زن ایران معرفی شده بود .او رئیس یک شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی و رئیس شورای بانوان بازرگان، اتاق بازرگانی تهران است. سمت‌های دیگری هم دارد و چند سالی هم در انجمن زنان مدیر کار آفرین فعال بوده است. اما بیش از همه این سمت‌هایش خود را یک کار آفرین می‌داند

ادامه مطلب...

با معروف ترین زنان موفق ایرانی در دنیا آشنا شوید

زیست شناسی

پردیس ثابتی : پردیس ثابتی (زاده ۱۳۵۴ در تهران) اکنون زیست شناس برجسته ایرانی-آمریکایی اهل فلوریدا و ساکن ماساچوست در ایالات متحده آمریکا و استاد دانشگاه هاروارد است. ثابتی سومین زنی در تاریخ است که با معدل ۱۰۰ و مدارج کامل (به لاتین: Summa Cum Laude) از مدرسه پزشکی دانشگاه هاروارد آمریکا فارغ التحصیل شده است. وی بعنوان یکی از سرشناس ترین محققان آمریکا در زمینه بررسی ژنوم مالاریا، از بنیاد بیل و ملیندا گیتس بالغ بر ۲ میلیون دلار بودجه تحقیقاتی دریافت کرده است.

ادامه مطلب...

ماری کوری

 بانوی برجسته ی جهان علم     
روزی در یکی از جلسات سخنرانی یکی از اساتید بزرگ ریاضیات، دختری جوان، سخنان استاد را یادداشت می کرد. استاد در ضمن بیاناتش گفت: "من از دل ذره، آفتاب بیرون می آورم.
تاریخچه
دختر جوان، اهل کشور لهستان بوده و ماری نام داشت.وی در شهر ورشو، پایتخت لهستان در خانواده ای فقیر به دنیا آمد و در همان شهر تحصیلات دبیرستان خود را به اتمام رسانید.
سپس با مشکلات اقتصادی زیادی در دانشگاه اریس به تحصیل ادامه داد. وی اتاق کوچکی داشت و چون هزینه ی برق زیاد بود، شب ها به کتابخانه ای می رفت و تا دیر وقت در نور و گرمای کتابخانه به مطالعه می پرداخت.

ادامه مطلب...

توصیه ۱۲ زن موفق جهان به افراد؟

اگر بخواهید به جوان‌ترها توصیه‌ای کنید چه می‌گویید؟ ما صحبت‌های ۱۲ زن موفق و سرشناس را گردآوری کرده‌ایم. فقط محض یادآوری این توصیه‌ها مختص جوان‌ها نیست.

اگر شما سال‌ها بعد بخواهید به‌خودتان که جوان بوده‌اید توصیه‌ای بکنید چه می‌گوید؟ ساده‌تر این می‌شود که اگر بخواهید به جوان‌ترها توصیه‌ای کنید چه می‌گویید؟ ما صحبت‌های ۱۲ زن  موفق و سرشناس را گردآوری کرده‌ایم. فقط محض یادآوری این توصیه‌ها مختص جوان‌ها نیست.

ادامه مطلب...

ماریا خورسند

ماریا خورسند، بانوی 49 ساله ایرانی، یکی از مدیران مشهور صنعت آی‌تی جهان است. هر چند ایرانی‌ها در میان مدیران رده‌ بالای صنعت آی‌تی چندان کم‌ شمار نیستند، اما خورسند یکی از بلندپایه‌ ترین و در عین حال معدود زنان ایرانی فعال در این رشته است.
خورسند هفته گذشته به مدیرعاملی شرکت مشهور تولید سخت‌افزار دل (Dell) در سوئد منصوب شد، اما این بانوی ایرانی پیش از این مناصب بالاتری در صنعت آی‌تی جهان را نیز در اختیار داشته است.

ادامه مطلب...

مقالات دیگر...

  1. زنان موفق

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %